Miami’de Doğum

Bebegim Amerikali sirketi guvencesiyle miamide dogum yapma imkani, Hayatınızın en önemli sürecine az bir zaman kaldı.
Çocuğunuz için her şeyin en iyisi olsun istiyorsunuz. Amerika’da doğum yaparak gelecekte çocuğunuzun karşısına çıkacak seçenekleri fazlasıyla artırmak istiyorsunuz.
Bu seçimi yaparak çocuğunuzun gerçek hayata bir adım daha önde başlamasını sağlayabilirsiniz. Ona en güzel hediyeyi vermek için büyük bir araştırma içerisinde olduğunuzu biliyoruz, bu aşamada sizlere “Bebegim Amerikalı’ ailesinin diğer şirketlerden farklı olduğunu anlatmak istiyorum.
Farkımız, Amerika, İngiltere ve Türkiye merkezli özel eğitim almış sertifikalı, profesyonel DOĞUM KOÇUNUZ ile beraber hayatınızın en önemli sürecinde sağlık ve mutlulukla bebeğinizi kucağınıza almanızı sağlamaktır. Ben Doğum Koçunuz (Doula) Tuğçe Atakan. Girdiğim doğumlarda doğum koçu hizmeti ile beraber, tüm ailelere emzirme ve bebek bakımı konularında danışmanlık yapıp, doğum öncesi ve sonrası, hazırlık eğitimleri veriyorum. Hamileliğiniz süresince doğum koçunuz olarak her an tam destek veriyorum.

Amerika’da doğum koçu (doula) olarak neler yapiyorum, Hamileliğiniz süresince belirlediğimiz zamanlarda doğum öncesi 4 kez yüz
yüze görüşüyoruz. Amacım sizin ihtiyaç ve önceliklerinizi öğrenmek, herhangi bir kaygı ya da korkunuz varsa bunu bilmektir.
Bu şekilde sizinle en iyi nasil calisabilcegimizi beraber planliyoruz. Doğum hakkında en çok merak ettiklerinizi konuşuyoruz,
ağrıyla başa çıkma teknikleri, nefes egzersizleri, meditasyon, gevşeme teknikleri, annenin nasıl gevşediğini araştırma,
sezaryen olursan neler yapabiliriz, aktif doğum pozisyonlarını deneme, doğumda kullanabileceğimiz aromaterapi yağlarını
tanıma ve seçme, doğum tercihlerinin hazırlanması, lohusanın ihtiyaçları ve emzirme ipuçları gibi konulari calisiyoruz.
Doğumun konforlu ilerleyebilmesi için farklı teknikler kullanabilir, doğum başladığı andan itibaren 15-25 saat uyumadan aktif
bir şekilde destek olabilirim. Her çalışma kişiye özeldir.

ANNE ADAYININ NEYE IHTIYACI VARSA, DOĞUM ÖNCESI YAPTIĞIM ÇALıŞMALAR ONA GÖRE ŞEKILLENIR.
Bebeğinizin tahmini doğum tarihinin 20 gün öncesi ve 10 gün sonrasına kadar sadece sizin için hazır olarak bekleyeceğim.
Bana ulaşmak isterseniz her zaman 7/24 ulaşabilirsiniz.
Doğum Esnasında; size ve eşinize kesintisiz olarak duygusal, fiziksel ve bilgisel destek veriyor olacağım.
Doğumunuzun başladığını hissetiğiniz anda bana haber vermelisiniz. Max 20 dk sonra yaninizda olmus olacagim ve sizi
hastaneye goturecegim. Olağanüstü haller söz konusu olmadığı sürece doğumunuzun başından sonuna, bebeğiniz doğana ve
emzirme süreciniz rahatça başlayana kadar sizinle olacağım. Genelde doğumdan sonra ihtiyaca göre yaklaşık 3-4 saat daha
hastanede kalıyorum. Herşeyin yolunda gittiğinden emin olduktan ve artık ailecek başbaşa kalmak istediğinizi hissettiğimde
yanınızdan ayrılıyor olacağım. Evinize geçtiğiniz gün ya da ilk hafta içinde ilk ziyaretimi yaparım.

Neden Amerika’da Doğum ?
Amerika’da doğum yaparak gelecekte çocuğunuzun karşısına çıkacak seçenekleri fazlasıyla arttırmış olursunuz. Bu seçimi yaparak çocuğunuzun gerçek hayata bir adım daha önde başlamasını sağlayabilirsiniz.Pek çok kişinin hayalinde doğacak olan bebeğine iyi bir eğitim ve güzel bir gelecek hazırlamak yatar.
Özellikle gelişmiş ülkelerin vatandaşı olmak; eğitim, sağlık ve serbest dolaşım açısından kişilere birçok yararlar sağlamaktadır.
Ülkemizde başta Avrupa ülkeleri, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde vatandaşlık hakkına sahip olmak için doğumlarını bu ülkelerde yapmayı planlayan çiftlerin sayısı her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu konuda hizmet veren kuruluş ve acentelerin sayısı da istenilen talepleri karşılama doğrultusunda gün ve gün artmaktadır.
Gerek üniversite, gerek çalışma olanakları olarak karşısına çıkacak fırsatlar, çocuğunuzun gerçek hayata bir adım daha önde başlamasını sağlayacaktır. Amerika’da doğumun getirdiği artıları şöyle sıralayabiliriz:

 1. Anayasanın 14. maddesine dayanarak Amerikan vatandaşlığı alacak olan çocuğunuzun Amerikan pasaportu, istediği her ülkeye çok daha kolay, vizesiz bir şekilde girmesini sağlayıp, gerçek bir dünya vatandaşı haline getirir.
 2. Amerika topraklarında dünyaya gelen her bebek Amerikan vatandaşı olur. Hayatı boyunca orada yaşasın yada yaşamasın bir vatandaş olarak tüm haklara sahip kalır. Sağlık, eğitim, oy verme, yaşama ve çalışma, mülk edinme hakları vs.
 3. Dünyanın %90 ülkesi Amerikan vatandaşlarından vize istememekte. Yani çocuğunuz Amerikan pasaportunu kaptığı gibi dünyayı dolaşabilir.
 4. Amerika’ da doğan çocuklar Amerikan Üniversitelerinden %80’ lere veren oranda indirim kazanarak bu üniversitelerde okuma hakkına sahip olurlar. Hatta bazı üniversiteler kendi eyaletlerinde doğan çocuğa burs verebiliyor.
 5. Erkek çocuklar için isterlerse bedelli askerlik yapma şansı da doğmuş oluyor vatandaşlıkla birlikte.
 6. Gelelim Amerikan vatandaşı çocuğun ailesine faydasının ne olacağına.
 7. Çocuğunuz 21 yaşına geldiğinde anne, babası ve kendinden sonra doğan kardeşleri için Yeşil Kart ve Amerika’ ya yerleşme hakkı için başvuruda bulunabiliyor.

Siz de emekliliğinizde gidip ABD ‘ ye yerleşebilir, çocuğunuz eğitim alırken yanında olabilirsiniz.

Miamide Eğitim Avantajları

 1. Amerika’ da doğan çocuklar Amerikan Üniversitelerinden %80 lere veren oranda indirim kazanarak bu üniversitelerde okuma hakkına sahip olurlar. Hatta bazı üniversiteler kendi eyaletlerinde doğan çocuğa burs verebiliyor.
 2. Yine Amerikan vatandaşı olan çocuklar devlete ait olan yaz okulları ve dil okullarından ücretsiz yararlanabilirler.
 3. Amerikan vatandaşı da olsa çocuğunuz Türkiye’ de yaşayacaksa daha da şanslı. Ülkemizin eğitim ve sınav sisteminin çocuklarımızı ne kadar zorladığı ve yıprattığı malumunuz. Türkiye’ de her geçen gün sayıları artan özel okullardan bazıları ABD vatandaşı çocuğunuzu sınavsız bir şekilde kabul ediyor. Çocuğunuz LYS, ÖSYM vs gibi sınavlarla uğraşmadan, strese girmeden, okulun, çocukluğun, gençliğin tadını çıkararak eğitim hayatına devam edebilirler.
 4. Aynı durum Türkiye’ deki üniversiteler için de geçerli. Çocuğunuz Türkiye’ deki en iyi üniversitelere sadece yabancı öğrencilere uygulanan, çok az sayıda öğrencinin katıldığı sınavlarla giriş yapabilir.